Termometry Higrometry


Go to content

Sondy pomiarowe

System Saveris

testo Saveris - Sondy radiowe
Sondy radiowe mierzą temperaturę i wilgotność w określonych cyklach pomiarowych. Dane są zapamiętywane w sondzie i przesyłane do centralnej bazy w określonych interwałach czasowych. Jeżeli zostaną przekroczone wartości krytyczne, sonda radiowa natychmiast odnotowuje zaistniały alarm. Dzięki dwukierunkowej transmisji radiowej, sonda pozostaje w ciągłym, wzajemnym kontakcie z bazą centralną. Dzięki temu, zarejestrowane w sondzie dane pomiarowe mogą być odebrane wyłącznie przez bazę centralną, połączenie między sondą a bazą nie zostanie zakłócone przez żaden inny system radiowy.
Sonda rejestruje alarm, jeżeli transmisja radiowa z bazą została zakłócona np. przez jakiś obiekt. Pamięć wewnętrzna sondy gwarantuje, że dane pomiarowe nie zostaną utracone w przypadku zakłócenia lub zerwania połączenia radiowego z bazą centralną.
Zoptymalizowana żywotność baterii zapewnia nieprzerwaną pracę sondy radiowej i podtrzymanie jej pamięci.
W wolnej przestrzeni, zasięg transmisji radiowej wynosi ok.300 m przy częstotliwości 868MHz i ok.100m przy częstotliwości 2,4 GHz. W budynkach, transmisja jest zakłócana przez elementy strukturalne takie jak ściany, drzwi lodówek i drzwi metalowe. W takich przypadkach sygnał może zostać wzmocniony za pomocą routera. Sonda i router wskazują aktualną jakość połączenia radiowego, umożliwiając użytkownikowi ich optymalne ustawienie.
Szeroki wybór sond radiowych z wewnętrznymi i zewnętrznymi czujnikami umożliwia ich dobór do każdej aplikacji. Sondy dostępne są z wyświetlaczami lub bez. Wyświetlacz umożliwia odczytanie bieżących wartości pomiarowych, poziomu naładowania baterii oraz jakości połączenia radiowego.
testo Saveris - Sondy ethernetowe
Dodatkowo, oprócz sond radiowych, system testo Saveris umożliwia zastosowanie sond z bezpośrednim podłączeniem do sieci Ethernet. Można do tego wykorzystać istniejącą już sieć LAN, dzięki czemu dane pomiarowe mogą być przekazywane z sond do bazy centralnej nawet z dużych odległości.
Sondy ethernetowe mogą nieprzerwanie pracować przez długie okresy czasu, ponieważ są na stałe podłączone do zasilania sieciowego, dzięki czemu nie są zależne od baterii. Dzięki pamięci wewnętrznej sond ethernetowych, dane pomiarowe są zabezpieczone przed utratą , spowodowaną awarią zasilania lub uszkodzeniem sieci LAN.
Wbudowany wyświetlacz informuje o bieżących danych pomiarowych, a także o aktualnym statusie sondy pomiarowej.
Dzięki podłączeniu konwertera do złącza ethernetowego, sygnał z sondy radiowej może być przetworzony na sygnał ethernetowy. Dzięki temu, istnieje możliwość połączenia czujników radiowych i ethernetowych w jednym systemie pomiarowym, co pozwala na transmisję danych nawet z dużych odległości.

MILMIX | System Saveris | Kamery termowizyjne | Termometry | Rejestratory temperatury i wilgotnosci | Termohigrometry | Pirometry | Beton i drewno | Formularz kontaktowy | SKLEP | Site Map


Back to content | Back to main menu